Skoči na glavno vsebino

“In po dvorani je mrgolelo raznobarvnih mišk! Ene so prinašale moko in jo sipale v korita, druge postavljale kvas, tretje razpihovale ogenj, četrte nosile olje, sol, kumino,
vodo – potem so si umile tačice in začele bliskovito mesiti testo…”

Tudi igralnica Krtkov se je v tem tednu spremenila v Mišmaševo pekarno. Miške so spretno zamesile testo za kruh in kmalu smo zagrizli v slastne žemljice. Ker pa smo želeli izvedeti, od kje pride sladek, medeni namaz, ki se tako zelo dobro prileže na svežem kruhu, smo se odpravili čez bližnji travnik do čebelnjaka. Čebelar Janko nas je prijazno sprejel, z nami pokramljal in nas povabil, da se vrnemo spomladi, ko bodo čebelice letale naokoli.
Teden pa smo, kot vsi otroci v slovenskih vrtcih, tudi mi zaključili s tradicionalnim slovenskim zajtrkom.

Mmmmm, smo se sladko imeli. Rezultat iskanja slik za happy smiley

Pripravili, Katja in Melita

Dostopnost