Skoči na glavno vsebino

Zopet posebni dan danes pri Zajčkih je bil, ki ga je z obiskom Ronjina mamica Tanja nam polepšala. Petkovo dopoldne nam je popestrila z lepo zimzeleno pravljico, ki smo jo nekateri že dobro poznali. S tisto pravljico, ob kateri se otroci in odrasli lahko zamislimo nad vsem tem, kar imamo. V njej srečamo Vidka, ki je s pomočjo živali dobil tisto, kar si je zelo želel, pa čeprav je bila ta skromna želja le nova, čista srajčica. V teh prazničnih dneh nam je tudi mamica Tanja prikazala, kako težko so otroci živeli nekoč, danes pa se ne zavedamo, da je materialna dobrina že nekaj vsakdanjega. Verjamemo, da se je zgodba znova dotaknila vsakega izmed nas, in vsi smo si po tiho želeli, da bi Videk imel še kaj več, kot le novo srajčico, hkrati pa smo bili veseli konca pravljice, kjer se mu je želja uresničila. In seveda ker smo v času smrečic in okraševanja naših domov, nam je Ronjina mamica želela nekaj podariti v spomin na njen obisk, katerega bomo lahko tudi uporabili. Skupaj z njo smo si izdelali smrečice, ki bodo kot lep okrasek krasile naše domove, ter še nas dolgo časa spominjale na pravljico, ki jo je delila z nami.

Ronjini mamici Tanji se zahvaljujemo,
da nas je obiskala ter nas s pravljico Kdo je zašil Vidku srajčico opomnila,
kako lepo in brezskrbno je naše otroštvo.

Za vrtec Most, Brigita in Petra.

 

Dostopnost