Skoči na glavno vsebino

V tem tednu smo se pri Muckih pogovarjali o pticah pozimi. V sončnem dnevu smo šli opazovati in poslušati ptice pred šolo, kjer stoji na veji krmilnica, kamor šolarji dajejo sončnična semena v njo. S tem hranijo ptice, ki živijo na Gori. Naslednji dan smo natrgali papir za likovno dejavnost in se pogovarjali, kako bomo mi skrbeli za lačne ptice. Zaigrali smo gibalno igrico in postali smo » ptice«. Morali smo biti previdni, ker nas je lovila » mucka ». Papirčke smo nalepili na obliko ptic in te bodo krasile našo igralnico. Zadnji dan pa smo iz kock izdelali hišice – krmilnice.

Naslednji teden bomo tudi mi odnesli semena v krmilnico. Gotovo bomo spomladi poslušali veliko petja ptic.

Za vrtec Šentviška Gora – Mucki, Veronika

                                               

                                               

                                                                                         

Dostopnost