Skoči na glavno vsebino

Koledar nam kaže, da naj bi zunaj bila zima, toda o njeni belini ni ne duha ne sluha.
Ker pa se že daleč širi dobri glas o spretnih in velikih otrocih iz skupine polžkov, naj vam iz prve roke zaupamo, da zime nismo čisto nič čakali, ampak kar sami uredili težavo brez snega.
En, dva, tri, smo prijeli za čopiče in pod malimi dlanmi so hitro pričele nastajati snežne umetnije, ki sedaj krasijo naš vrtec.
Ker pa so polžki znani kot živali, ki jim je bolj všeč toplota in vlaga kot mraz, smo se tudi mi na mraz zunaj dobro pripravili. Prepoznavali in poimenovali smo zimska oblačila, si jih poskušali nadeti in jih na koncu seveda tudi pospraviti v ustrezno škatlo.
Tako smo se v polžkih pripravljeni na sneg odpravili na dolgo pot, da bi ga morda le našli. Iskali in iskali, toda sneg je ostal visoko v gorah, sedaj pa vsak dan čakamo in stiskamo pesti, da nam botra Zima končno še malce snega natrosi!

 

 

Za skupino polžkov, Maja B. in Maja K.

Dostopnost