Skoči na glavno vsebino

Zajčki smo zadnja dva tedna posvetili zelo pomembni temi. Spoznavali smo našo deželo in jo prehodili po dolgem in počez. In, kar je najpomembnejše, spoznali smo, da je svojo državo treba imeti rad, ter, da smo lahko ponosni, da živimo v prelepi deželi ob vznožju Alp.
Da bi svojo domovino še bolje spoznali smo Zajčki v ponedeljek prejeli škatlo, ki smo jo poimenovali Slovenska škatla. V njej smo našli simbole Slovenije in jih bolje spoznali (himna, zastava, grb). V igralnici smo si uredili slovenski kotiček, nato pa smo na globusu iskali našo državo. Učili smo se slovensko himno, pozabili pa nismo niti na našo Mostarsko himno.
Izdelali smo si zastave, ter prisluhnili številnim ljudskim pravljicam iz naših krajev.
Ker je naša država v obliki kokoši, smo si vsak svojo tudi izdelali. Ko pa smo izvedeli, da smo Slovenci zelo dobri košarkaši, smo se odpravili v telovadnico in tam utrjevali spretnosti z žogo.
S pomočjo Robijevega tata smo zamesili testo in si pripravili čisto prave slovenske potičke.
Na obisk je prišel turist Srečko, s katerim smo prepotovali celo Slovenijo. Skupaj smo spoznali različne pokrajine in njih značilnosti.
Za konec pa nas je zanimalo, koliko znanja je ostalo v naših glavicah, zato smo si priredili kviz Moja Slovenija.
Za nami sta dva zelo poučna in zanimiva tedna. To kažejo tudi naslednje fotografije.

Naj z vami delimo še eno krasno besedilo iz pesmi Domovini:

“BODI ZDRAVA DOMOVINA,
MILI MOJ SLOVENSKI KRAJ!
TI PREKRASNA, TI EDINA,
MENI ZEMELJSKI SI RAJ!”

Za vrtec pripravili, Brigita in Petra

Dostopnost