Skoči na glavno vsebino

Ker okrog nas razgrajajo bacili in virusi, smo se v Pikapolonicah odločili, da moramo izvedeti kaj naj storimo, da bi ostali čim dlje zdravi. Prebrali smo več pravljic, se pogovarjali in si ogledali igrico Sadni prepir. Skozi različne dejavnosti smo tako izvedeli kako skrbimo za svoje zdravje in sklenili, da bomo še naprej jedli zdravo hrano, veliko pili, se gibali, spali in se igrali ter skrbeli za osebno higieno. Da pa nebi ostalo le pri besedah, smo začeli naš načrt tudi uresničevati. Za sadno malico smo si čisto sami pripravili sadno kupo, ki je vsem zelo teknila. Naslednjega dne pa smo odšli v telovadnico, kjer smo se z različnimi športnimi igrami pošteno razmigali.

Veliko smo izvedeli tudi o skrbi za čiste in zdrave zobe. Izdelali smo velikanska usta z veliiiikimi zobmi in velikoooo zobno ščetko. Vsi otroci so se z veseljem preizkusili v ščetkanju zob in ugotovili, da je umivanje zob lahko prav zabavno. Da bi si bolje zapomnili, katera hrana je za naše zobe zdrava in katera jim škoduje, smo izdelali plakat z veselim in žalostnim zobkom, kamor smo razvrščali hrano. Plakat krasi čakalnico šolske zobne ambulante v ZD Most na Soči. Za konec pa nas je obiskala še medicinska sestra za zobno preventivo iz ZD Tolmin, ki nam je povedala veliko zanimivih in poučnih stvari o zobkih in njihovi higieni.

Za Pikapolonice pripravili, Silvana in Polona

  

 

Dostopnost