Skoči na glavno vsebino

Krtki in Zajčki smo danes medse povabili posebno gostjo. To je bila knjižničarka Polona, ki je k nam prišla v sklopu projekta Bralnice pod slamnikom. Predstavila nam je svoje delo, nam v vpogled prinesla goro različnih knjig, ter nam eno tudi prebrala. Vse to z namenom, da bi nam  knjige še bolj približala.. Dopoldne je res minilo en, dva, tri, saj smo se imeli zelo lepo.
Ob koncu tega kulturnega dne pa smo vsi mnenja, da je prav prima, če imamo knjigo za svojo dobro prijateljico. Popelje nas namreč lahko na različne kraje, med različne ljudi, ter nas lahko začara v nek drug čas. Vse to se nam lahko zgodi, če le primemo knjigo v roke in se ji prepustimo.

Torej:

BERIMO, BERIMO KNJIGE ZAGNANO,
DA PONESO NAS NEKAM V NEZNANO.
MED ZMAJE, MED VILE IN ŠE V VESOLJE,
MED PIKAPOLONICE TJALE NA POLJE.

KNJIGE PONESO TE RES KAMOR ŽELIŠ,
VEDNO, KO BEREŠ, OD NJIH OGROMNO DOBIŠ.

Za vrtec pripravila, Brigita

Dostopnost