Skoči na glavno vsebino

V skupini Pikapolonic smo v zadnjih dveh tednih dali velik poudarek knjigi. Knjige smo si ogledali v knjižnem kotičku v igralnici, v vrtčevski in šolski knjižnici. Ugotovili smo, da se med sabo po marsičem razlikujejo: nekatere so velike, druge majhne, nekatere debele, druge tanke, nekatere s trdimi stranmi, druge z mehkimi, nekatere imajo veliko slik, druge jih nimajo… Skratka pri otrocih so vzbudile veliko zanimanja: v pravljicah so se srečali z različnimi domišljijskimi bitji in junaki. Ker so nas pravljice tako prevzele, smo se odločili, da napišemo in ilustriramo čisto svojo slikanico. Tako je nastala zgodbica o sladkosnedi pikapolonici, ki je na ogled pred našo igralnico. Skozi teden smo ugotovili, da se v pravljicah lahko pridružimo na čudežnih potovanjih, kjer lahko srečaš vse mogoče in nemogoče.

Za Pikapolonice, Polona In Silvana

  

  

Dostopnost