Skoči na glavno vsebino

V mesecu marcu smo se v Miškah začeli pogovarjati o družini. Narisali smo mamo in skupaj ugotavljali kakšno vlogo ima v družini. Potem smo naredili še sliko očeta in skupne ugotovitve napisali na plakat. Igrali smo se družino tako, da so fantje postali očetje, deklice pa skrbne mamice. Naučili smo se tudi že pesmico, ki prikazuje delo očeta in rajalno igro v kateri vidimo prav mamo. Ob slikanicah, gibanju in zvoku smo spoznali tudi živalske družine in njihove posebnosti.
V tem tednu smo o družini izvedeli veliko novega in doživeli veliko lepega. Najlepše pa se nam je zgodilo danes, ko nas je obiskala Blaževa mama Jerica, ki je s seboj prinesla debelo knjigo pravljic. Za nas je izbrala pravljico o rdeči kokoški, ki je Blaževa najljubša, zato je lahko mami pomagal pri pripovedovanju. Pravljici je sledila igrica, pri kateri se je lahko vsak preizkusil kot mama kokoška in kot piščanček, ki je mamico poiskal po glasu. Sledila je delavnica, kjer smo iz odpadnega materiala izdelali kokoško iz pravljice.
Hvala Blaževi mami za čudovito pravljico in za pomoč pri delavnici, da je bilo današnje dopoldne nekaj posebnega.

Pripravili, Katarina in Danijela

Dostopnost