Družina je naše največje bogastvo. Tega se Zajčki dobro zavedamo, zato smo tudi ta teden namenili spoznavanju naših družin.
Prisluhnili smo različnim pravljicam, se naučili deklamacijo, pobarvali hišico iz likov, se razgibali ob vadbeni uri in šli na sprehod do jezera. Izdelali smo si lutke družinskih članov, potem pa smo tudi sami oblekli “odrasla” oblačila, si nadeli klobuke, verižice, torbice in si v igralnici pripravili kotiček Družina. Spremenili smo se v mamice, tatije, otroke in dojenčke, ter vsaj za trenutek prevzeli njihove vloge in jih posnemali.
Ob dnevu žena in dnevu mučenikov smo svojim mamicam in tatijem želeli pokazati, kako zelo jih imamo radi, zato smo jim izdelali posebne voščilnice, s pomočjo katerih smo jim pokazali, da jih imamo radi vse do lune in nazaj.
Nekaj naših izjav o mamicah in tatijih najdete tukaj. Gotovo vas bodo nasmejale.

ROK: “Moja mama doma malo počiva, se malo igra z mano in pogleda kšn film pa risanko.”
“Moj ati kdaj pusti igrat igrce in kdaj tud on kšno igrco poigra.”

LUKA: “Moja mama se kdaj uči za gasilce, malo počiva, če je kdej utrujena.”
” Moj tata nas kdej ujezi, kdaj po računalniku išče kšne hude kamione, kdaj tata tud prvi zaspi.”

MATIJA: “Moja mama šiva jope in se skupi igrava.”
“Moj tata doma brusi našo kopalnico, ker bo neki popravu.”

MATJAŽ KOKOŠIN: “Moja mama čiča skupi z mano, se igrava.”
“Moj tata spi skupi z mano v postelji, se igrava s kockami.”

LANA: “Moja mama kuha kosilo in se skupi igrava.”
“Moj tata pomaga mami kuhat kosilo, mi pomaga barvat in pospravljat.”

JULIA: “Moja mama pospravlja, nama z Galom daje dobre stvari za jest, tudi skupaj kuhava.”
“Moj tata gleda poročila al nogomet.”

SAMUEL: “Moja mama kuha.”
” Moj tata popravlja sobo.”

TINE: “Moja mama se igra z mano.”
“Moj tata se tud igra z mano.”

GREGA: “Moja mama mi pomaga sestavljati lego kocke.”
“Moj tata kuha, se z mano igra.”

ANA: “Moja mama prodaja rože, naredi šopek al pa venček doma.”
“Moj tata pelje kdaj mamo v Tolmin, da ne bo sama delala. Tud učeraj ji je pomagal.”

ANJA: “Moja mama se skupaJ z mano igra, skupaj kuhava.”
“Moj tata skupaj z mano pospravlja in se igra z mano.”

MARIA: “Moja mama pomije posodo, tudi pometa.”
“Moj tata gleda televizijo, meni uštima mišo mašo,”

IVA: “Moja mama se z mano igra in telovadi.”
“Moj tata dela v pisarni in doma gleda televizijo na kavču.”

Za vrtec pripravili, Brigita in Petra