Skoči na glavno vsebino

Pri Kužkih nas je začelo zanimati kako je zgrajeno naše telo, zato smo se odločili, da ga podrobneje raziščemo. Najprej smo na sebi poimenovali vse naše dele telesa in nekatere organe, kar pa nismo vedeli smo pokukali v knjigo in ugotovili, da je sestava našega telesa bolj zapletena kot si mislimo. V okviru natečaja Igrivo učenje za zdravo učenje smo s  skupnimi močmi izdelali veliko maketo našega telesa ter jo opremili z nekaterimi organi, kasneje pa dodali še nekaj pripomočkov, s katerimi poskrbimo za osebno higieno. Spoznali smo pomen umivanja rok, zob, tuširanja, striženja nohtov ter še veliko načinov, s katerimi skrbimo za svoje zdravje in dobro počutje.

Ključnega pomena pa je tudi gibanje, zato smo skušali s svojimi telesi uprizoriti različne črke. Če enemu samemu ni uspelo pa smo združili moči in skupaj narisali črko. Sestavili smo celo plesno koreografijo iz črk, ki jo obvladamo že kot pravi plesalci. A kar je najpomembneje, ob tem smo se neskončno zabavali.

 

Za vrtec Šentviška Gora, skupina Kužki, Anita Mravlja

Dostopnost