Skoči na glavno vsebino

Začela se je koledarska pomlad, zima pa se še ni poslovila, zato planinci že nestrpno čakamo na prvi pomladni izlet. Da pa bomo takrat dobro pripravljeni, smo se odločili da izvedemo plezanje v Gorniškem učnem centru na Logu. Pod vodstvom alpinistke SAO PD Tolmin Mojce Kocič, smo najprej spoznali obvezno opremo za plezanje. Potem smo se razgibali in si pogledali kako se pleza na umetni steni. V nadaljevanju so plezalno steno zavzeli otroci, ki so se izkazali kot zelo dobri plezalci. Po uri plezanja so spoznali ravne in razgibane navpične smeri, preizkusili pa so se tudi na zahtevnih in previsnih delih. To je bil zelo dober trening za prihajajoče izlete. Zaključili smo s tekmo, na kateri so bili vsi zmagovalci. Po strokovni oceni alpinistke pa so štirje otroci izstopali in si zaslužili slastne nagrade, ki so jih kot pravi planinci razdelili med svoje prijatelje.
Hvala alpinistki Mojci za čas, ki si ga je vzela, za predstavitev alpinizma in seveda za nepozabno izkušnjo plezanja.

Pripravila, Katarina Uršič

Dostopnost