Skoči na glavno vsebino

Sončnega ponedeljkovega jutra nas je obiskala Lanina mamica. S seboj je prinesla dve knjigi. Taki čudni – notri so bile narisane same pike in packe – vseh barv in napisana navodila. Lanina mami nam jih je prebrala in mi smo poskusili s prstom. Najprej v knjigi. Če zmešaš rumeno in modro dobiš zeleno, rumena in rdeča namešata oranžno, modra in rdeča pa vijolično. Poskusili pa smo tudi na papir. Najprej z rumeno. Krožiš in krožiš s prstom, pika se veča, veča in veča. Kaj točno je nastalo bomo pa še pokazali. Potem pa smo se lotili barvat še velikansko jajce narisano na papir. Mešali smo barve v lončkih in na papirju in dobili smo pravo zmešnjavo barv, velikanski pirh.
Hvala Lanini mamici Petri za prav posebno pobarvan dan.

Pripravili, Danijela in Katarina

Dostopnost