Skoči na glavno vsebino

Ta teden smo Pikapolonice spoznavale domači kraj, Most na Soči. Sprehodili smo se se po kraju ter si ogledali pomembnejše stavbe in znamenitosti. Pri tem so nam bile v veliko pomoč sovice, ki označujejo kulturnozgodovinsko pot po Mostu na Soči. Arheološke najdbe ob učni poti in arheološki muzej so nas popeljali daleč nazaj v preteklost. Otroci so si z zanimanjem ogledovali različne predmete in naju spraševali čemu so služili. Presenetilo jih je, da so ljudje nekoč živeli drugače kot mi, imeli so drugačne hiše, posodo, predmete, nakit… Zelo nam je bil všeč skifos, grška obredna skodelica, z motivom sove. Odločili smo se, da se bomo še sami preizkusili v izdelovanju skodelic. Vsak otrok je izdelal svojo posodico in jo poljubno okrasil. Naši unikatni izdelki že krasijo vaše domove.

Nismo pa spoznavali samo Mosta na Soči, ampak tudi njegovo bližnjo okolico. Ob jezeru smo se sprehodili do Modreja, občudovali prelepo barvo Soče in si ogledali zdravilni izvir. Na čudovit sončen dan pa smo se ob Idrijci odpravili vse do Postaje. Imeli smo srečo, saj smo na železniški postaji lahko pomahali avtovlaku, ki se je ravno pripravljal na odhod.

Za nami je res zanimiv teden.

Za Pikapolonice, Silvana in Polona

Dostopnost