Skoči na glavno vsebino

Tudi na Planoti smo dočakali lepo pomladno nedeljo, ki smo jo Kužki izkoristili za druženje s starši na šolskem igrišču. Pripravili smo namreč igre brez meja, ki so bile zelo podobne pravim. Skupaj s starši smo se razdelili v pet ekip in se označili z barvnimi trakovi. Vodje ekip so svojim članom razložili pravila s pomočjo pisnih navodil.

Izvedli smo pet iger z improviziranimi športnimi rekviziti. Igre so vključevale nošenje predmetov na različne načine čez različne ovire  in zbiranje predmetov na cilju, metanje na cilj in hitrostno preizkušnjo. Igre so bile štafetne in take, da smo sodelovali vsi hkrati. Zmago po vsaki igri smo prikazali s tulcem v barvi skupine.Važno pa je sodelovati in ne zmagati, zato so vsi otroci prejeli spominske medalje.

Zadovoljni in prijetno utrujeni smo zaključili popoldne z malico in zabavno igro s padalom. Z rekviziti se je bilo zabavno igrati še naslednji dan v igralnici.

Na igrah se je razvil pravi tekmovalni duh, kar se vidi celo na fotografijah.

 

Za vrtec Šentviška Gora, skupina Kužki, Stanislava Črv

Dostopnost