Skoči na glavno vsebino

Teden smo zaključili na igriv način. Ker vsi vemo, kako zelo uživamo v prosti igri, smo tekom leta v naši igralnici imeli kar nekaj igralnih dnevov. Ker pa te dni zunaj sije toplo pomladno sonce, smo se Zajčki odločili, da bomo igralni dan imeli kar na dvorišču.
Vsak je v  vrtec prinesel eno igračo, primerno za igro zunaj. Poleg vrtčevskih igrač smo se tako imeli možnost poigrati z različnimi igračami za peskovnik, pihali smo milne mehurčke, se urili v spretnosti hoje s hoduljami, se igrali z žogami, dojenčke smo popeljali na izlet, igrali na kitaro, in še in še bi lahko naštevali.
O tem kako smo uživali  niti ne bomo govorili, a najboljše pri vsem tem je slednje: spet smo bogatejši za spoznanje, kako lepo je, da znamo deliti svoje stvari, si jih zaupati pa tudi zanje skrbet. Igra je priprava na življenje, dejavnost za zabavo, otroci z njo eksperimentirajo in prevzemajo nadzor nad svojim življenjem, skratka, igra je vzgoja.

Se že veselimo naslednjega igralnega dne!

Za vrtec pripravili, Brigita in Petra

Dostopnost