V vrtcu Dolenja Trebuša smo se zelo razveselili novega igrala na dvorišču. Z zanimanjem smo skozi okno opazovali, ko so ga sestavljali in komaj čakali, da ga preizkusimo. Najprej smo se pogovorili o pravilih, ki jih moramo za varnejšo igro na igralu spoštovati, potem pa smo se preizkusili v plezalnih veščinah. Igralo je sestavljeno iz različnih plezal in tobogana.

Pa naj vam kar otroci sami sporočijo, kaj jim je bilo danes najbolj všeč:
OŽBEJ: »Najbolj mi je blo všeč na novih igralih. Zlo so dobra.«
KARIN: »Ker smo bli zuni na novih igralih in ker sem se po drogu spuščala in ker sem se puzala po toboganu.«
PIA: »Najbolj mi je blo všeč na toboganu.«
UROŠ: »A veš, da smo dobili nova igrala? Lahko se spuščaš, pa plezaš in puzaš. Zlo so lepa.«
OSKAR: »Imamo zlo lepa nova igrala zunaj. Najbolj mi je všeč tobogan in tisto rumeno za plezat.«
LEON: »Zlo lepa igrala smo dobil in po njih lahko plezaš gor in dol.«
MARTINA: »Tobogan!«
TAJA: »Nova igrala so zuni, so lepa, malo sem plezala, ma midve z Lino sva bli pa kr v pesku.«
LINA: »Pesek mi je zlo všeč. Nova igrala pa še ne. So previsoka«
KAJA: »Všeč, ja. Tobogan in za plezat gor.«
ALEKS: »Vsa igrala so mi všeč.«
TILEN: »Nova igrala smo dobil, zlo fajn.«

Z igro na takšnem igralu otroci nezavedno pridobivajo motorične spretnosti in izkušnje ter uživajo v igri s sovrstniki. Pa si poglejte kako.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Alenka in Lea