Skoči na glavno vsebino

Sončni, že kar pretopli dnevi v aprilu so nas zvabili na planinski izlet. Tokrat smo se odpravili po delu Kosmačeve učne poti – od Mosta na Soči do Kosmačeve domačije. Polni energije smo se s hitrim tempom odpravili z Mosta na Soči proti Postaji. Med potjo smo občudovali barvito pomladno rastje. Kot bi mignil smo bili na Postaji, kjer smo se ob izviru malo osvežili. Pot smo nadaljevali v zaselek Luža, kjer je Pr’ Mahoru doma naša Irena. V senci njenega dvorišča smo se odpočili in se odžejali. Nadomestili smo porabljeno energijo in bili pripravljeni še za drugi del poti. Ob poti so nas pozdravljale krave, koze, ovce, oslički, pa gosi in konji. Poleg velikih živali se ni manjkalo drobnega talnega živžava. Videli smo kačo, ki je prečkala našo pot, pa različne hrošče, žabe in deževnike. Spustili smo se v zaselek Hotešk, od tam pa skozi Ravnico do Slapa ob Idrijci in naprej do Bukovice, kjer stoji Kosmačeva domačija. Skozi celotno pot so nas usmerjale informacijske table KUP in odlomki iz Kosmačeva novele Pot v Tolmin. Pot desetih kilometrov smo premagali brez težav in v dobrih treh urah osvojili zastavljeni cilj. Vse pohvale za vztrajnost velikim cici planincem.

Pripravila, Katarina Uršič

Dostopnost