Skoči na glavno vsebino

Le kaj v Miškah se godi,
da pajek dol s stropa visi?

Stonoga je bosa, lačna hudo,
listek zeleni že čaka na njo.

Od daleč priletel je kačji pastir,
z svetlečimi krilci zanetil špetir.

Tam mravlje marljive v koloni stopajo,
čebele pa v roju čez travnik letajo.

Tu je tudi pikapolonica mična,
rdeče-črna pikasta gospodična.

Tako kot se rima naš talni živ žav,
je v naravi vse dobro in prav.

V okviru EKO projekta smo podrobneje spoznavali drobne živali. Tiste, ki živijo na travnikih, v gozdu, na dvorišču in tudi pri nas doma. Naučili smo se pesmico o pajku za omaro in spletli pajkovo mrežo, izdelali pajke, posebej smo jih še narisali in na ogled postavili.
Gosenico smo tiskali in ji dodali še sto nog. Metulje smo lovili na travniku, v igralnici pa jih izdelovali. Zaplesali smo z gosenico in se spremenili v metulja.
Odpadno jajčno embalažo in tulce smo pobarvali, zamaške in darilni papir pa zlepili. Izdelali smo še rože, mravlje, čebele, pikapolonice, dve gosenici, pajke in kačje pastirje. Spet smo dokazali, da smo ustvarjalni in nam ni vseeno iz česa so narejene naše umetnine. Ponovno smo znali uporabiti embalažo, ki bi sicer še povečevala kupe odpada na deponijah. Ravnovesje v naravi je potrebno ohraniti. Ohranimo ga lahko tudi tako, da dovolimo drobnim živalim opravljati njihovo poslanstvo, ki je pomembno tudi za naš obstoj.

Pripravili, Danijela in Katarina

Dostopnost