Skoči na glavno vsebino

V vrtcu Dolenja Trebuša sta nas tokrat s svojim obiskom prijetno razveselili mama Sara in dojenčica Alja. Z zanimanjem smo poslušali, ko nam je Sara razlagala, kaj vse dojenček potrebuje za rast in zdrav razvoj. S seboj sta prinesli torbo zanimivih predmetov. V njej je bilo nekaj pripomočkov za nego dojenčka, strokovni knjigi, pa plenice in rezervna obleka, grizalo za razdražene dlesni, duda in še in še. Sara nam je pokazala, kako Alji zamenja pleničko ter nam povedala, kako se dojenčki premikajo, kaj jedo in kako se igrajo. Dovolila nam je, da smo lahko zvedavo dekletce tudi pestovali. Pridobljeno znanje so nato otroci uporabili pri igri in pri tem urili ročne spretnosti s previjanjem in preoblačenjem vrtčevskih dojenčkov. Kako smo preživeli poučen dopoldan, si lahko ogledate na foto utrinkih. Sari in dojenčici Alji pa se še enkrat prijazno zahvaljujemo za prijeten obisk.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Alenka in Lea

Dostopnost