Skoči na glavno vsebino

“Njeni lasje so bili iste barve kot korenček in spleteni v dve trdi kitki, ki sta ji štrleli od glave. Njen nos je bil tak kot čisto majhen krompirček in je bil ves posut s pegami. Pod nosom so čemela hudo široka usta z belimi, zdravimi zobmi. Njena obleka je bila zelo smešna. Pika si jo je sama sešila. Čudovito lepo je bila rumena; ker pa ji je zmanjkalo blaga, je bila prekratka in zato so kukale izpod nje modre hlačke z belimi pikami. Na dolgih tankih nogah je imela dve dolgi nogavici, eno pisano marogasto in eno črno. Potlej je imela obute črne čevlje, ki so bili natanko še enkrat večji kot njeni nogi.”
In prav takšno, smo Piko spoznali tudi mi. Zelo nas je navdušila s svojo zabavnostjo, zato smo ji posvetili kar cel teden. Danes pa si je Pika vzela čas in nas obiskala v vrtcu. Pomagali smo ji pri reševanju njene domače naloge in jo naučili marsikaj koristnega. Preden se je poslovila, smo še skupaj zaplesali in si obljubili, da se še kdaj vidimo.

Za Krtke pripravili, Katja in Melita

Dostopnost