Skoči na glavno vsebino

Zajčki že nekaj dni svoj čas posvečamo raznim poklicem, ki so nam bolj ali malo manj poznani in ki jih opravljajo različni ljudje. Današnji dan je bil eden tistih, ko v igralnici počnemo stvari, ki nam niso najbolj običajne. Res je, da za red in čistočo že znamo sami poskrbeti, a ta dan je bil v znamenju sesanja, brisanja tal, pomivanja oken in še bi lahko naštevali. Da pa nas vsako jutro pričakajo čiste igralnice, stranišča in prazni koši pa za tem stoji le ena oseba. Tako smo spoznali poklic naše Slavice, ki je čistilka. V igralnico je vstopila z nasmeškom na obrazu, z čudnim vozičkom v roki, na njem pa je bilo veliko najrazličnejših pripomočkov, ki jih pri svojem delo potrebuje. Predstavila nam je vsa čistilna sredstva, ki jih uporablja, da so naše mize, stoli, tla in okna čista. Skupaj pa smo preizkusili tudi vse tiste pripomočke, ki ji dnevno vsaj malo olajšajo delo, zato smo si nataknili rokavice, zavihali rokave, vzeli v roke krpe in se lotili dela. Po hrumenju sesalca in ožemanja krp se je kmalu naša igralnica svetila od stropa do tal od čistoče. Ob vsem tem pa smo ugotovili, da čiščenje vsega tega ni mačji kašelj, zato smo naši Slavici tudi obljubili, da se bomo sedaj še bolj trudili za red in čistočo v našem vrtcu. Da pa smo Zajčki res pravi pomagalčki, se prepričajte še sami, in si tukaj poglejte naše delovne utrinke.

Naši Slavici se ob tem zahvaljujemo za obisk, za predstavitev svojega poklica, ter za skupno zabavno in hkrati
delovno dopoldne.

Za vrtec Most, Brigita in Petra.

Dostopnost