Skoči na glavno vsebino

V zadnjih tednih smo se v Miškah pogovarjali o čebelah. V tem času se je zgodil tudi zelo pomemben dan – 20. maj – svetovni dan čebel. Da smo o čebelah kar največ izvedeli, smo najprej prisluhnili predstavitvi, ki nam jo je pripravila Neža iz Krtkov. Čebele smo poiskali v slikanicah, revijah, potem pa smo ob slikah sestavili tudi zgodbo o čebeli. Naučili smo se še pesmico o čebeli in deklamacijo o panju. S pomočjo čebel smo spoznavali barve in se po njih razvrščali. Zaplesali smo ples čebel in gibalno in glasovno upodobili čebele. Na koncu nas je obiskal še čebelar in skupaj z njim smo narisali panjske končnice in sestavili čebelnjak. Veliko zanimivih in pomembnih stvari o čebelah smo se naučili. Vsaka 3 žlica hrane, ki jo na vsem svetu pridelamo je odvisna od opraševanja čebel. Čebele so včasih, še ne dolgo nazaj brenčale po razcvetenih travnikih in v svoje žepke nabirale sladko medičino. Kaj pa danes? Zaradi pretiranega gnojenja in prezgodnje košnje travniki nič več ne cvetijo tako pisano kot včasih, čebelam pa primanjkuje hrane. Čebelarji svarijo – če bodo izumrle čebele, bo izumrlo tudi človeštvo. Zakaj pa se nebi raje zgledovali po čebelah? Dobro poznamo njihov način delovanja, delavnost, solidarnost, skrb za šibkejše…

Pripravili, Katarina in Danijela

Dostopnost