Skoči na glavno vsebino

V sredo nas je v vrtcu Dolenja Trebuša s svojim obiskom prijetno presenetila knjižničarka Polona. V igralnico je prinesla veliko leseno škatlo in na začudenje vseh na mizi hitro postavila mini oder. Iz torbe je vzela iz filca narejene lutke, ki jih je sama izdelala in začela pripovedovati zgodbo o Grdinici. Otroci so z zanimanjem poslušali o tem, kako jo je Grdinica zagodla lisici in njenim mladičem ter se naselila v njihov dom. Iz njega so jo neuspešno poskušale prepoditi številne gozdne živali. Strinjali smo se, da je prijateljem v stiski treba pomagati in na koncu bili zelo veseli, da je majhni rusici uspelo vrniti dom lisici. Knjižničarka je nato podelila pohvale za uspešno končano obogatitveno dejavnost Palček Bralček, ki potrjuje, da radi beremo, poslušamo in pripovedujemo zgodbe. Mi pa smo se ji zahvalili za obisk in ji podarili spominček z motivom knjižnega molja.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Alenka in Lea

Dostopnost