Skoči na glavno vsebino

V igralnici polžkov smo se te dni podali v čudoviti svet zvoka.
sprva smo poslušali kaj nas obkroža, zaznavali in prepoznavali zvoke v svoji okolici in predvsem zvoke, ki so nam znani. Otroci so prepoznali zvoke avtomobila, motorja, vlaka, krav, ovc, kokoši, psov, mačk in še in še.
Kaj kmalu pa smo ugotovili, da slišimo tudi glasbo in tja nas je ponesla pot. Po polžje smo prepotovali svet glasbe in različnih ritmov. Tako smo poslušali in se gibali ob ritmih narodnozabavne, metalne, jazz, operne in afriške glasbe.
Svoja občutenja ob zaznavanju glasbe so otroci prenesli tudi na papir. Tako je ob poslušanju vseh ritmov nastala knjižica Kaj slišim.
Otroci so v drugačnih oblikah glasbe zelo uživali, ter pokazali, da lahko migamo na čisto vsako pesmico.

 

Za vrtec, Maja B. in Maja K

 

Dostopnost