Skoči na glavno vsebino

Odzvali smo se na UHU-jev natečaj Ustvarite svojega sanjskega konjička, saj smo prav v tem času, v okviru projekta Slovenija, moja dežela, spoznavali znano slovensko legendo o kralju Matjažu. Po njej naj bi kralju Matjažu njegov konj Svit pomagal rešiti ugrabljeno Alenčico iz turškega tabora.

Upodobili smo konja Svita ter kralja in Alenčico po srečni vrnitvi v domači kraj in osvojili 2. mesto natečaja in s tem nagradni izlet.

Bolton Adriatic nam je omogočil, da smo v ponedeljek, 11. 6., obiskali  Lipico.  Po vodenem ogledu Kobilarne Lipica smo o lipicancih in njihovem življenju veliko izvedeli. Naše navdušenje nad plemenitimi živalmi se je po tem srečanju še povečalo. Domov smo se vrnili navdušeni in zadovoljni.

Še veliko več vam bodo povedale fotografije.

Za vrtec Šentviška Gora, skupina Kužki, Stanislava Črv

Dostopnost