Skoči na glavno vsebino

Na Šentviški Gori je bil petek, zadnji šolski dan, dan za praznovanje. Naša država je namreč v ponedeljek praznovala svoj 27. rojstni dan.  Otroci vrtca in šole Šentviška Gora smo Dan državnosti počastili s proslavo.

Kot se ob državnen prazniku spodobi, smo pred šolo ob petju himne dvignili slovensko zastavo.  Praznično dogajanje se je zaradi dežja nadaljevalo v igralnici. Najprej so nas učenci v rajalni igri popeljali po slovenskih mestih in pokrajinah. Sledili so plesi ob slovenskih narodnih pesmih, ki opevajo lepoto domovine in ljubezen do nje.

Otroci iz skupine Kužki smo v igri predstavili znano slovensko legendo  o kralju Matjažu, ki smo jo med letom našli pri spoznavanju slovenskih posebnosti, znamenitosti in krajev. Učencem smo nato zastavili uganko o Triglavu, ki so jo hitro razvozlali, zatem pa prisluhnili pesmi in si ogledali video okteta Simona Gregorčiča Oj, Triglav, moj dom.

 

Naši predragi Sloveniji smo voščili s pesmijo Vse najboljše za te, potem pa se posladkali s torto.

Draga Slovenija, na tvojem rojstnem dnevu smo se imeli super.

Za vrtec in PŠ Šentviška Gora, Anita Mravlja in Stanislava Črv

Dostopnost