Skoči na glavno vsebino

Vsak Kužek je vesel, septembra v vrtec odhitel. Da pesmice bi pel in dobro se imel.

Poletnih počitnic je konec in tako kot mnogi drugi otroci, smo se tudi Kužki spet zbrali v naši igralnici. Ker se nekateri že res dolgo nismo videli, nekateri pa so Kužke obiskali celo prvič, smo pretekle dni porabili za to, da smo obnovili naša prijateljstva in se bolje spoznali. Veliko smo se igrali in raziskali vse igrače, ki jih ponuja naša igralnica. Igralnico torej poznamo. Kaj pa celo šolo? Te pa še nismo poznali. Zato smo se odpravili na potep po stavbi  naše šole. Spoznali smo vse zaposlene: kuharico, učiteljice… Obiskal nas je celo hišnik Valter. Ogledali smo si vse učilnice in pri prvošolcih izmerili, koliko moramo še zrasti (približno za polovico glave), da tudi mi postanemo šolarji. Postajali smo vse pogumnejši. Nismo se bali niti nastopanja pred drugimi, med igro smo se s pomočjo čarobnega gumba namreč začarali v različne živali. Gumbe smo nato tudi ustvarili sami in z njimi okrasili našo igralnico. Nismo pa pozabili tudi na to, kako lepa narava je okoli nas. Na sprehodih smo opazovali prve jesenske plodove, se igrali z naravnimi materiali, veliko tekli in lovili sončne žarke. Sončni žarki na sprehodih skrbijo, da smo zdravi in polni energije. Prav tako pa za to skrbimo tudi mi, saj smo se že naučili pravilno umivat roke, vsak dan pa umivamo tudi naše zobe.

Novo vrtčevsko leto nam je torej že prineslo veliko smeha in novih izkušenj. Komaj čakamo, da vidimo, kaj nas vse še čaka.

Za skupino Kužki, Nataša

Dostopnost