Skoči na glavno vsebino

V ponedeljek,smo si nadeli rumene brezrokavnike in se odpravili opazovati promet. Med tednom smo se postavili na pločnik ob cesti in opazovali, kaj se dogaja v križišču in kako se sporazumevajo vozniki.
Videli, smo da imajo vozniki res veliko dela. Gledajo levo in desno, naprej in tudi nazaj, dajejo smerokaze in pritiskajo na pedale.
Zato je dobro, da smo tudi mi čimbolj pozorni in upoštevamo pravila za pešce v prometu, v avtomobilu pa smo vedno v svojih sedežih in pripeti.
Naš prometni teden je bil res super. Vsak dan, smo odkrili nekaj novega. Ob razvrščanju vozil, ki smo jih prinesli za domačo nalogo, smo ugotovili, kakšne vrste prometa poznamo. Na predstavi je zebra pokazala, kako se prečka prehod za pešce, policaj Jure pa nas je poučil o varnosti v prometu in nam dovolil,da si ogledamo službeno vozilo. In kot so vam Krtki lahko povedo, nam ne zmanjka idej za igro in ustvarjanje.
Bil je res poučno-zabaven teden.

Pripravili, Katja in Mateja

Dostopnost