Skoči na glavno vsebino

Dan v vrtcu se je začel tako kot običajno. Sprva v igralnici ni bilo opaziti nikakršnih sprememb. Le nekateri otroci so vedeli povedati, da je v naše kraje med vikendom prišla koledarska jesen. Ugotovili smo, da je to čas, ko se narava odene v prečudovite barve. Zanimalo nas je, kdo je krivec za to in kmalu zunaj pred vrtcem opazili botro Jesen, ki je s čopičem nanašala na drevesne liste najrazličnejše jesenske barve. Z veseljem je sprejela naše povabilo in se nam pridružila v igralnici.

V pisane barve odeta in s polno košaro jesenskih pridelkov, nam je razložila zakaj je prišla. Znali smo poimenovati skoraj vse njivske pridelke, sadeže in gozdne plodove, ki nam jih je pokazala ter našteli še nekaj tistih, ki jih v košari sploh ni bilo. Po prijetnem kramljanju z botro Jesen smo izvedli še likovno in gibalno dejavnost. Ježku smo izdelali bodice, mladi veverici Mici pa smo pomagali napolniti shrambo z orehi. Tako kot botra Jesen v naravi barva drevesne liste, tako smo jih tudi sami nekaj pobarvali in z njimi okrasili igralnico, ki nas bo v pisanih barvah spominjala na prijetno preživet jesenski dan.

Za vrtec Dolenja Trebuša: Sara, Nina in Alenka

Dostopnost