Skoči na glavno vsebino

Cici planinci smo spet izkoristili lep jesenski popoldan za še en planinski izlet. Ker so planinci z začetnim izletom dokazali, da zmorejo več, je bil drugi izlet bolj zahteven – daljši, težji in bolj razgiban. Kljub temu so se izkazali. Pogumno so zagrizli v strmino in jo z lahkoto premagali in razdaljo prehodili hitro in brez težav. Ob opazovanju narave, ki je bila danes prečudovita, pa je bila pot le še bolj zanimiva in zato lažja. Bili smo razigrani, saj se nas je slišalo daleč naokoli. S tem mislim na otroški smeh, vriskanje in petje.
Po polovici poti smo naredili daljši počitek in se okrepčali z dobrotami iz nahrbtnika. Počitek smo podaljšali še s poučno pravljico o kozi Kiki, ki se je odpravljala v gore. Sledil je še povratek, ki ga navadno izkoristimo za pogovor o planinskem izletu. Tudi tokrat je bilo tako in sledil je sklep: planinci zadovoljni in utrujeni, pot je bila lepa in razgibana, veliko smo videli in veselimo se že naslednjega izleta.

Pripravila, Katarina Uršič

 

  

Dostopnost