Skoči na glavno vsebino

V mesecu septembru smo planinci izkoristili lepo vreme in se odpravili na dva planinska izleta.

Za prvi izlet smo izbrali Hotenjsko grapo. Ob poti smo opazovali ter poslušali zvoke iz narave, si ogledali star, žal že napol podrt mlin, spomenik NOB, vodna korita, ki so včasih služila za napajanje živine. Prav posebno presenečenje smo doživeli pri malici, ko je mimo vzgojiteljičine noge neslišno prišel muren. V tišini in z zanimanjem smo si ga ogledali. Ob prihodu v vrtec smo sklenili, da se bomo na drugi izlet prav kmalu, saj nam je bilo resnično lepo.

In res smo se konec tedna odpravili na drugi planinski izlet. Izbrali smo si bližnji hrib Prvejk. Tokrat je bilo potrebno kar pošteno “zagristi” v strmino. Trud je bil s čudovitimi razgledi kmalu poplačan. Že med potjo smo opazovali naš kraj, ugotavljali kje je vrtec, šola, gasilski dom, kje kdo živi… Na vrhu Prvejskega sedla se je odprl čudovit razgled na dolino Idrijce, Krn ter Kaninsko pogorje. Poskrbeli smo tudi za “krst” novih planincev :)) Imeli smo se zelo lepo, poleg tega pa smo videli in spoznali veliko novega.

 

Za vrtec Dolenja Trebuša; Sara

Dostopnost