Skoči na glavno vsebino

 

Danes sta v vrtec Podmelec prišla Gasilec Jurij in Gasilec Darij. Tokrat nista prišla z namenom, da izvedemo vsakoletno evakuacijo, ampak, da otrokom približata delo gasilcev in jim predstavita nekaj pripomočkov za gašenje. Otroci iz skupine Račk in Žabic so najprej zadržano poslušali gasilca v uniformi, nato pa le stopili bliže in potešili radovednost s preizkušanjem pravih gasilskih čelad, svetilk, vrvi in celo preizkusili težo gasilske obleke. Vendar pa to še ni bilo vse! Gasilca sta s seboj prinesla tudi brentačo oziroma vedrovko s katero so se mali gasilci preizkusili v ciljanju tarče z vodo. V prijetnem in sproščenem vzdušju so se opogumili tudi najbolj zadržani otroci. Kmalu se je iz igrišča zaslišalo glasno navijanje in spodbujanje malih gasilcev v akciji. Dopoldan je v družbi Jurija in Darija hitro minil, zato smo se dogovorili za ponoven obisk v prihodnjem tednu. Takrat pa nas čaka prava vaja evakuacije.
Hvala gasilcema Juriju in Dariju, da sta otrokom predstavila delo kneških gasilcev na zabaven način.
za vrtec Podmelec, Špela Krivec
Dostopnost