Skoči na glavno vsebino

»Jaaaa« smo bile navdušene Pikapolonice. In tako smo se s čarovnico Baburo in njenimi prijatelji odpeljali v teden poln čarovniških dogodivščin in vragolij. Zgodbico Bi se gnetli na tej metli smo res dobro spoznali, saj smo jo prebirali, ogledali smo si risani film, najbolj pa smo uživali, ko nam je čarovnica posodila svoje obleke in metlo, da smo si zgodbico kar sami zaigrali.  Čarovnica nas je čisto vsak dan presenetila s svojimi izzivi. Zaupala nam je recept za slastne čarobne piškote in hitro smo se lotili dela. V skledo smo zmešali čarobne sestavine, testo zgnetli, zvaljali, izrezali buče, duhce ter netopirje. Naslednji dan pa smo s pomočjo njenih receptov delali čarovniške eksperimente. Pozorno smo prebrali njena navodila in zmešali sestavine. Videli smo kako v mleku čudežno plešejo barve, v kozarcu z oljem so barvni mehurčki potovali gor in dol, najbolj pa smo se navdušili nad vulkanom iz katerega je bruhala čarobna pena. Ko pa smo z Baburino metlo v petek pristali, smo ji hvaležno pomahali v slovo. In z veseljem se bomo z njo še kdaj gnetli na tej metli!

Za Pikapolonice, Anita, Silvana in Polona

Dostopnost