Skoči na glavno vsebino

V Zajčke je čarovnica Betka priletela,
da svojo zgodbo bi z nami delila.
Nesreča strašna se ji je pripetila,
ko se je njena najljubša metla polomila.
V čarovniški hiši pomoč je iskala,
da nebi skoz teden na trdnih tleh ostala…

Ker pa se zgodba tukaj še ne konča, smo se Zajčki ves teden z veseljem družili z čarovnico Betko, ki je z nami počela veliko zanimivih reči. Skupaj smo svoje čarovnice ustvarili, ko smo na list papirja naša drobna stopala odtisnili. Ustvarili smo Bučkota, saj smo buči dodali par oči in usta, lep nasmešek, ki nas je spremljal ves ta čas, ko smo prebirali zgodbe. Da smo spomin nanj še kasneje ohranili, smo izdelali svoje lučke, ki smo jih odnesli v naše domove. Teden čarovnice Betke pa nikakor nebi bil popoln, če se nas nebi dotaknila čarovnija. Čarali so naši prstki, nekaj čarovniških besed, malo ustvarjalnosti in že se je čarovnija zgodila. Sredi naše igralnice je vulkan oživel in bruhal lavo vse dokler naša čarovnija ni ugasnila. Ob tem smo neizmerno uživali, čarovnica Betka pa se je od nas poslovila. Sedaj že na svoji novi metli leti in lepe krompirjeve počitnice vsem želi.

Za vrtec Most, Brigita in Petra.

Dostopnost