Skoči na glavno vsebino

Tam, kjer se reki Soča in Idrijca srečata, je moj kraj, Most na Soči. Na Mostu je naš vrtec, šola, pošta, jezero, cerkev, trgovina, Selim, muzej, stare hiše in še veliko zanimivega in tudi nekateri otroci iz skupine Krtkov živijo na Mostu. Ena izmed posebnosti našega kraja pa so zagotovo sovice.
V roke smo vzeli knjigo Čez Most po modrost in krenili na pot. V tem tednu nam je uspelo najti skoraj vse sovice, le še tri, pa bomo poiskali v naslednjem tednu. Vsaka sovica namreč nosi posebno sporočilo, ki nas je popeljalo v preteklost našega kraja.
Danes pa so z nami domov odšle tudi sovice, ki smo jih izdelali sami in te nas bodo še večkrat spomnile, da je naš kraj res nekaj posebnega in, da pri nas ni nikoli dolgčas.

Za Krtke pripravile, Mateja, Anita in Katja

  

 

Dostopnost