Skoči na glavno vsebino

To smo se v tem tednu spraševali otroci, iz skupine Zajčki. Začetek tedna smo začeli z ugankami, katerih rešitve so nam predstavile različne vremenske pojave. Spoznali smo najbolj tipične, ki jih lahko najlažje opišemo in predstavimo drugim. Skozi teden smo vreme opazovali na vsakem koraku, zjutraj že skozi okno igralnice, kasneje na sprehodih po našem kraju in tudi med igro na dvorišču. Da smo vreme celotnega tedna lažje primerjali, smo ga vsakodnevno beležili v naš vremenski dnevnik. Ob tem smo prisluhnili mnogim vremenskim pravljicam, skozi njihove vsebine je v našo igralnico posijalo najtoplejše sonce, zapihal močan veter, padal droben dež in ni manjkalo plesa snežink. Ampak vse to se je dogajalo le v pravljicah, saj nas je v resničnem življenju ta teden božalo le sonce in nas občasno v igralnico pregnal droben dež. Le tega smo si ustvarili tudi sami, ko smo skozi poizkus raziskovali, kako nastaja dež in seveda zakaj sploh pada na tla.

Znanje o vremenu smo želeli odnesti še v naše domove, zato smo naredili vremenske kroge oziroma karte, ki smo jih poimenovali kar “vremenkoti”. Z njimi bomo lahko tudi sami označili vreme za vsak dan posebej. Da lahko ob vremenu še ustvarjamo, smo dokazali z našo razstavo, na katerih najdete prav nas Zajčke, vsakega s svojim barvnim dežnikom, sredi sivega deževnega dne. Ugotovili smo tudi to, da se določen vremenski pojav lahko ustvari tudi umetno, kar pomeni, da smo ustvarjalci le tega bili kar mi sami. Z mavričnim padalom nismo ustvarili samo mavrice sredi travnika, temveč tudi veter v laseh vsakega izmed nas. Pihal je tako močno, da nam je mršil lase in nam božal naša lička. Ob tem pa smo si zaželeli le še lepega vremena v naslednjih jesenskih dneh.

Za vrtec Most, Brigita in Petra.

 

 

Dostopnost