Skoči na glavno vsebino

Jesenski pridelki so pospravljeni, njive in vrtovi se počasi pripravljajo na počitek. Le nekaj je še opaziti. Veliki zeleni listi, iz zemlje pa se kaže nekaj vijoličnega.
Le kaj bi to bilo? Pa se pojavi v igralnici mišk knjiga, njen naslov pa je Repa velikanka. Prebrali smo jo.
Všeč nam je bila zgodba o dedku, ki je spomladi posejal seme, jeseni pa je zrasla tako velika repa, da je ni mogel sam izpuliti. Pomagati so mu morali še babica, vnučka, kuža, kokoške, piščančki, muca in še miška.
Naslednji dan pa se pojavi še čisto prava repa. Igralnica je bila njiva, mi pa smo vlekli, vlekli in jo končno izvlekli. Očistili smo jo, olupili in poskusili. Okus se nam je zdel še kar. Kostumi pa so nam bili tako všeč, da smo šli kar v njih na sprehod.
Seveda smo tretjega dne zmešali barvo, vzeli čopiče in si pobarvali vsak svojo njivo. Malo smo rezali, še več trgali, lepili in tako vsadili repo. Bil je zabaven in poučen teden, naši pridelki pa so v garderobi na ogled postavljeni.

Pripravili, Danijela in Katarina

Dostopnost