Skoči na glavno vsebino

Danes nas je v vrtcu obiskal Rokov ače Branko, ki je tudi čebelar. S seboj je prinesel veliko škatlo in hitro nas je zanimalo kaj se skriva v njej. Otroci so svoje vtise današnjega dopoldneva povzeli takole:

»Pršu je Branko in je prnesu čebele, une ka pičijo. Najprej nam je pokazu panj, gor so ble na sliki čebele in matica. Potem smo zabival cveke, da smo nrdil okvir, in v okvir smo zavezal žico. Potem smo v ovir dal tako za med (satnica) in smo priklopil na elektriko, da se je zalepilo. In nam je pokazal še satnico, ka smo jo lani nrdil v vrtcu in je bla puhna medu. Na koncu smo jedli pa še med na žlici, ka nam ga je dal Branko.«

Otroci so se dopoldan zelo zabavali in hkrati tudi veliko naučili. Zagotovo si ga bomo še dolgo spominjali, še posebej Rok, saj je kar »cvetel« ob obisku svojega ačeta.

Za vrtec Podmelec, Urša.

  

  

  

Dostopnost