Skoči na glavno vsebino

Danes smo dan začeli zelo sladko. Sladkali smo se s črnim kruhom, maslom, medom, mlekom in jabolki, saj je danes tradicionalni slovenski zajtrk. Pogovarjali smo se kdo vse je zaslužen, da te dobrote pridejo na našo mizo.
Po zajtrku pa je mimo okna priletela vsa premražena čebelica Tilka. Povabili smo jo v igralnico, da se pri nas ogreje. Čebelica pa nam je pripovedovala zgodbe, ki jih je doživela med potjo. S seboj je prinesla panjske končnice, sveče z voska, jabolko, med in posodo. Povedala nam je, da se je ustavila v hiši, od katere je že na daleč nekaj dišalo. V njej sta fant in punca pripravljala medenjake. Prosila jih je, če ji nekaj piškotov podarita, da jih prinese otrokom v vrtcu. Tako smo se tudi danes sladkali z medenimi lizikami in medenjaki. Nato smo pa skupaj zapeli pesmico in ji obljubili, da se jo bomo dobro naučili preden se naslednjič srečamo.
Najlepša hvala čebelici Tilki za zabaven dopoldan, in želimo ji še veliko cvetočih rožic. 🙂

Za vrtec Podmelec, Urša

Dostopnost