Skoči na glavno vsebino

V petek smo tudi v vrtcu Dolenja Trebuša izvedli vseslovenski projekt. Ob prijetno okrašeni mizi smo zajtrkovali kruh, maslo, med, mleko in jabolka. Prav se nam zdi, da jemo hrano, ki je pridelana blizu našega doma in tudi živila današnjega zajtrka smo prejeli od lokalnih dobaviteljev. Zajtrk je brez dvoma eden ključnih obrokov vsakodnevne prehrane, saj nas oskrbi s potrebno energijo, ki jo želvice še kako potrebujemo. V preteklem tednu smo se iz knjig, poučnih zgibank in ogledom filmov, naučili nekaj o čebelah, domačih živalih ter predelavi mleka v mlečne izdelke. Spoznali smo, da hrana ne zrase na policah trgovin, pač pa jo kmetje pridelajo na njivah, v sadovnjakih ter hlevih. Na bližnjem travniku smo lahko opazovali krave in čredo ovac.

S svojim obiskom pa nas je razveselila tudi čebelica Nina, ki nam je prinesla vse potrebne sestavine za peko medenjakov.  Ob tem smo pomislili tudi na to, kako prevažanje hrane iz daljnih krajev onesnažuje okolje. Zato spoštujmo lokalno pridelano hrano.

Za vrtec Dolenja Trebuša, Nina in Alenka

Dostopnost