Skoči na glavno vsebino

Po obisku medicinske sestre Ane, ki nam je povedala in pokazala kako skrbeti za zdravje svojih zob, smo se začeli spraševati: Zakaj je pomembno, da skrbimo za svoje zdravje? Kako skrbeti za svoje zdravje? Kdo skrbi za naše zdravje? Odgovore smo poiskali v knjigah in revijah. Veliko smo se pogovarjali, ustvarjali, se gibali, igrali in pripravljali različne zdrave prigrizke. Svoja spoznanja smo predstavili na plakatu. Obenem smo se vsak dan trudili, da smo počeli veliko koristnega za naše zdravje in si prav tako obljubil, da bo to postal naš vsakdan. Ugotovili smo namreč, da smo za svoje zdravje v prvi vrsti odgovorni sami.   Za piko na i pa je sledil še tradicionalni slovenski zajtrk. Čebelica Nina nam je pripeljala zajtrk in nam predstavila jedi. Ob lepo pogrnjeni mizi, smo v prijetnem vzdušju pozajtrkovali. Sledil je ogled razstave, ki so jo pripravili šolarji in ogled filma o predelavi mleka v mlečne izdelke.

 

Za vrtec Dolenja Trebuša; Sara

Dostopnost