Skoči na glavno vsebino

Po igralnicah našega vrtca je te dni slišati veliko o tem, kako pomembno je, da skrbimo za naravo, ki nas obdaja. Tudi letos smo se namreč priključili Evropskemu tednu zmanjševanja odpadkov. Vzeli smo ga zelo resno in spoznali, da lahko tudi mi nekaj naredimo za naš planet. Od zdaj naprej bomo bolj pozorni na to, da bomo ugašali luči, da voda ne bo po nepotrebnem tekla, da bomo zmanjšali uporabo plastičnih vrečk, da bomo ostanke obrokov kompostirali, da bomo iz odpadkov poskušali izdelati kaj novega, da bomo uporabljali le baterije za ponovno polnjenje, ter, da pokvarjene igrače ne bodo romale v smeti, temveč jih bomo poskušali popravili.
Danes pa smo vsem želeli pokazati in dokazati še nekaj: da lahko brez težav pripravimo tudi jed, ki prej ni bila v embalaži, ter, da je ta še veliko okusnejša iz bolj zdrava. Vsak izmed nas je v vrtec prinesel nekaj zelenjave iz domačega vrta. Kmalu po zajtrku smo zavihali rokave, umili zelenjavo, nato pa je sledil najbolj zabaven del. Vsi od najmlajših do najstarejših smo sodelovali pri rezanju zelenjave. V loncu smo nato najprej prepražili čebulo, nato vanjo dali ostalo zelenjavo in se pustili presenetiti. Ker vemo, da se dobra mineštra kuha kar nekaj časa, smo jo okusili šele pri popoldanski malici. Ampak veste kaj, splačalo se je. Naša zelenjavna mineštra je šla v slast, obenem pa smo naredili še nekaj dobrega za naš zlati planet. Torej, izgovor, da so naša »majhna« dejanja nepomembna ob velikem onesnaževanju, ki smo mu priča, je le slabo opravičilo za naše neprimerno ravnanje z naravo. Tudi majhna dejanja namreč štejejo.

Za vrtec pripravila, Brigita

Dostopnost