Skoči na glavno vsebino

Skrbi za okolje namenjamo pri Krtkih velik poudarek in že ves čas dosledno ločujemo odpadke. V tem tednu pa smo skupaj ugotavljali, na kakšne načine bi količino odpadkov lahko tudi zmanjšali. To nam je zelo dobro uspevalo; ponovno smo uporabili različno embalažo in iz nje izdelali zanimivo novo igro, ki nam bo krajšala dolge zimske večere.
Ugotovili smo tudi na kakšne načine še lahko poskrbimo za to, da bo na našem planetu čim manj odpadkov:

  • ne uporabljamo plastičnih vrečk
  • strgana oblačila zašijemo
  • ostanke hrane damo v kompost
  • zlomljene igrače popravimo
  • pijemo vodo iz pipe
  • iz odpadnih stvari izdelujemo izdelke
  • rišemo na obe strani lista
  • premajhna oblačila komu podarimo
  • pripravimo kosilo brez embalaže

Ogledali pa smo si tudi trgovino Navihanček, v kateri lahko kupimo ali prodamo rabljeno otroško opremo in oblačila.

In zdaj vemo, da tisto, česar ne potrebujemo več, ni  odpadek, pač pa lahko to nekomu podarimo, prodamo  ali pa morda uporabimo na kakšen drug način. Poizkusite tudi vi, skupaj nam bo zagotovo uspelo ohraniti naš planet bolj čist.

Pripravili, Katja in Mateja

    

   

Dostopnost