Skoči na glavno vsebino

Minil je teden, ko smo se Mucki pogovarjali o čebelah. Spoznavali smo jih v knjigah, kjer smo izvedeli, da če ne bi bilo čebel, ne bi bilo lepih barv rožic na travniku, niti sadja in zelenjave. Čebelice nam dajo med, ki nam posladka kruh in čaj. Pravljica o čmrlju Brundeku je pritegnila otroke k poslušanju in opazovanjem. Ob poslušanju pesmic o čebelah smo tudi zaplesali in se ob tem še razgibali. Likovno smo ustvarjali čebele, jih sestavili in nalepili na podlago. Sedaj nam krasijo igralnico. Proti koncu tedna smo izdelali plakat – zdrava hrana z lepljenjem slik. Ob tem smo ustavljali sadja, ga imenovali in povedali barvo posameznega sadja. Na sprehodu smo opazovali, kje pri nas rastejo jabolka.

Za tradicionalni zajtrk smo jedli med, kruh, jabolka in pili mleko ter uživali v zdravi hrani.

Za skupino Mucki, Veronika Mauer

  

  

  

Dostopnost