Skoči na glavno vsebino

Zajčki smo ta teden zaključili z novim obiskom, ki ga je naša Vita že nestrpno čakala. Tokrat nas je presenetila prav njena mamica Vesna, ki nam je želela polepšati petkovo dopoldne. Med nas je prinesla prav posebno knjigo, katere naslov je bil malce zaskrbljujoč. V naši šoli so kače, je pisalo na platnicah le te. Ker nam je Vesna povedala, da je učiteljica na naši šoli nas je že malo skrbelo, če se je tam kje pojavila kakšna izgubljena kača. Ampak hitro nas je pomirila, da je to le zgodba iz knjige in da kač v naši okolici ni. Vsaj ni jih bilo, dokler nam na naše ročice ni odtisnila štampiljke s kačami. Ker nam je bila pravljica všeč in ker smo dokazali, da se teh kač nič ne bojimo, nam je Vitina mamica pripravila še eno dodatno presenečenje. Razdelila nam je liste, na katerih so bile kače narisane. Naša naloga je bila, da smo jih kar se da lepo pobarvali, ter po črti izrezali. Tako so iz navadnega papirja nastale dolge nasmejane kače, ki so v našem vrtcu in šoli dovoljene. Z veseljem smo jih odnesli tudi v svoje domove, kot spomin na lep decembrski obisk. Tudi mi smo jo prijetno presenetili, ko smo samo za njo zaplesali ob zimski pesmici.

Vitini mamici Vesni se zahvaljujmo za obisk,
za zanimivo in zabavno pravljico,
ter za vse tiste kače, ki so v tem dopoldnevu nastale.

Za vrtec Most, Brigita in Petra.

Dostopnost