Skoči na glavno vsebino

December je čaroben mesec in težko si ga predstavljamo brez obiska dobrih mož. V Dolenji Trebuši nam je četrtkovo popoldne polepšal krajši nastop vrtčevskih otrok in šolarjev ter ogled igrice Praznični kikiriki, ki nas je doživeto popeljala na severni pol. Tam sta se palčica in petelin v zadnjem trenutku trudila postoriti naloge, ki jima jih je naložil dobri mož. S pomočjo otrok jima je pravočasno uspelo in dedek Mraz nas je lahko obiskal ter obdaril.

V petek pa smo že zgodaj zjutraj na koledarju prebrali, da se začenja koledarska zima. Otroci so neučakano pogledovali skozi okno in spraševali, kdaj bo začelo snežiti ter ali nas bo tudi letos obiskala babica Zima. Tokrat je k nam najprej zataval medved Bruno, ki se je letos odločil, da ne bo šel na zimsko spanje, saj se baje v tem letnem času dogajajo same lepe stvari. Vse naj bi bilo belo, okrašeno, bleščeče in svetlikajoče. A okrog nas so bila le pusta, dolgočasna drevesa brez listja. Hotel je posekati smrečico, da bi z njo okrasil brlog, a vsaka je nudila dom kakšni živali. S čarobno pomočjo babice Zime je bleščeče okrasil prav vsa drevesa v gozdu, ne da bi kakšno posekal. Pod eno smrečico smo celo našli darila dedka Mraza in babice Zime ter medveda. Spomnili so nas na vrednote, kot so prijateljstvo, medsebojni odnosi, zaupanje in spoštovanje. December si težko predstavljamo brez okraskov. Najpomembneje pa je, da okrasimo dom tako, da ne škodimo naravi in bitjem, ki v njej živijo. Naj bo vaš dom okrašen s toplino in domačnostjo, najljubšimi prazničnimi pesmimi in čarobnostjo prijateljstva. SREČNO 2019.

Za vrtec Dolenja Trebuša: Sara, Nina in Alenka

Dostopnost