Skoči na glavno vsebino

Teden, ki je pred nami se je začel z prijetnim presenečenjem. Med nas je prišla Rokova mamica Nina s prav posebno pravljico o dveh zobnih škratkih. Ob branju pravljice smo Zajčki hitro ugotovili, da sta to tista škratka, ki delata luknje v naše zobke. Zato nam je mamica Nina ob branju lepo obrazložila kaj vse moremo narediti, da bodo naši zobki lepi, čisti, predvsem pa zdravi. Prišla pa ni samo z poučno pravljico, s seboj je nosila tudi skrivnostno vrečko, v kateri sta bile skriti kar dve zabavni igrici, ki jih je pripravila samo za nas.Pri prvi igri smo iz kuverte vzeli sličice različne hrane, ter jih razvrstili na zdravo in nezdravo. V drugi igri pa smo metali kocko, na kateri je bila narisana zobna ščetka ter žalosten, bolan zobek. Glede na dobljeno slikico smo na zobek risali črne luknje, če pa je kocka padla na ščetko smo te luknje z pravo zobno ščetko pobrisali.          Igri sta bile zabavni in Rokova mamica se je res izredno potrudila za nas, da nam je to ponedeljkovo dopoldne naredila zanimivo, igrivo in nasmejano. Domov pa tudi nismo odšli praznih rok, saj nam je Nina prinesla še tabelo, v kateri bomo vsakodnevno označevali ali smo zobke umili zjutraj in tudi zvečer.

Ob tej priložnosti bi se radi mamici Nini iskreno zahvalili za lepo in poučno pravljico, za ves trud, ki ga je vložila v izdelavo in pripravo iger, ter za tabelo, ki nas bo vsakodnevno opominjala na njene besede in obisk, ter na nek način skrbela, da bomo še bolj skrbeli za naše zobe. Hvala za prelepo ponedeljkovo dopoldne.

Za vrtec Most, Brigita in Petra.

Dostopnost