Skoči na glavno vsebino

Že nekaj dni nas je Nia opominjala, da bo njena mama kmalu prišla na obisk v vrtec ter, da bo s seboj prinesla veeliiiiiko injekcijo. Nia je danes končno dočakala obisk, ki pa je razveselil tudi vse Žabice.

Mama Lili je prišla z namenom, da otrokom predstavi svoj poklic in delo medicinske sestre. Najprej so otroci delili svoje izkušnje z obiskom bolnišnice in zdravnikov. Vsi so zagotovili, da nimajo strahu pred zdravniško uniformo in to tudi dokazali s sodelovanjem. Zaigrali so kar nekaj situacij in bolezni, kjer je bila pomoč medicinske sestre nujno potrebna.
Otroci so bili tako zatopljeni v spoznavanje z novimi pripomočki, da je čas do kosila mignil, kot bi trenil. Skupaj z medicinsko sestro Lili so si s pravilno tehniko umili roke in poskrbeli, da so vsi bacili odplavali po lijaku.
Hvala mami Lili za pestro in poučno dopoldne. Zagotovo je marsikatero Žabico pritegnil ta odgovoren poklic, kjer je čut za sočloveka na prvem mestu.
za Žabice, Špela Krivec
Dostopnost