Skoči na glavno vsebino

Tako smo se spraševali Zajčki v tem tednu, ko je na naš naslov prišlo pismo iz daljne Afrike. Skozi njega smo spoznali življenje otrok, ki živijo na tem sušnem območju, saj morajo dnevno prehoditi kar nekaj kilometrov, da lahko v svoje domove prinesejo pitno vodo. Nasprotje temu so poplavna območja, kjer je vode v izobilju, še preveč in s seboj odnaša hiše ter cela mesta. Vse to in še več so vremenske razmere, ki se pojavljajo na naši zemlji. Zajčki pa smo ob tem spoznali še to, da velikokrat smo prav mi ljudje tisti, ki s svojim nepravilnim ravnanjem povzročamo določena onesnaženja, ki vplivajo tudi na spremembe podnebja.
Ob tem smo si ogledali kar nekaj video posnetkov, da pa smo si lažje predstavljali ta naš vpliv, smo sodelovali pri dveh prikazih onesnaževanja zemlje, pitne vode, ter morja. Vse to smo ustvarili kar v naši igralnici, ob tem pa ugotavljali, kaj vse lahko naredimo zato, da ohranimo naravo čisto. Ustvarili smo si tudi poplavo, tako da smo iz kock zgradili rečno strugo, ob njej pa so zrasla mesta, ki jih je kasneje voda zalila, saj smo našo reko napolnili z veliko količino vode. Da so poplave res naravna katastrofa smo opozorili z našimi umetninami na listu, kjer je voda potapljala vase vse kar jo obdaja. Ugotovili smo da niti suša kot tudi pretirano deževje nista najboljša, želimo si vreme, ki nam bo natrosilo nekaj dežja, snežink, in da ob vsem tem zelo veliko sije sonce. Za konec smo si izdelali še puhast deževni oblaček, ki smo ga odnesli v naše hiše za tisti čas, ko bo res prevroče, da nas malo osveži.

Za vrtec Most, Brigita in Petra.

Dostopnost